Društvena ekskurzija po Bosni in Hercegovini

V četrtek, 28. 9. 2017 smo se v poznih večernih urah odpravili na društveno ekskurzijo po Bosni in Hercegovini.

V dopoldanskih urah smo prispeli v Mostar, kjer smo si ogledali mostarski bazar in skok iz Starega mostu. Sledila je vožnja proti Konjicu, kjer se nahaja Titov nuklearni bunker, ki so ga gradili več ko 20 let in bi ob primeru jedrske vojne služil kot zatočišče za Tita in njegovo družino.

Sobota je bila čas za ogled Sarajeva. Zjutraj smo si ogledali Tunel upanja, ki so ga gradili pod sarajevskim letališčem v času obleganja Sarajeva leta 1993. Sledil je obisk tovarišev gasilcev, ki so nam predstavili njihovo delo, tehniko in opremo. V popoldanskih urah smo si ogledali slovito Baščaršijo ter nekaj znamenitosti. Večerjo so nam pripravili v tradicionalnem sarajevskem lokalu, kjer smo se družili ob živi glasbi.

V nedeljo smo si na poti domov ogledali muzej zasedanja AVNOJA v Jajcu in Banja Luko od kjer smo pot nadaljevali proti Sloveniji.