Požar žage v Skornem

V nedeljo 27. 3. 2022 smo bili ob 1:43 uri preko sirene in pozivnikov obveščeni o požaru žage v Skornem pri Šoštanju. Zaradi večjega obsega požara smo nemudoma aktivirali tudi sosednja društva: PGD Topolšica, Gaberke, Lokovica in Paška vas. Ob prihodu na kraj, je bil požar že popolnoma razvit zato smo smo zavarovali območje in preprečili širjenje požara na sosednje objekte. S pomočjo viličarja in bagra smo odstranili zgorele hlode, razkopali požarišče in pogasili ostala še tleča žarišča. Na koncu smo objekt pregledali s termo kamero. Zaradi obsežnosti požara je bil objekt popolnoma uničen, prav tako pa je bila uničena tračna žaga, 7 motornih žag, 3 kompresorji in razno orodje. Hvala sosednjim društvom za pomoč.